Tuzun Havayı Nötralize Edici Etkisi

Himalaya Kristal Tuzu, Deniz Tuzu ve Sofra Tuzu Üzerinde Yapılan Kalite Analizi
11 Mart 2018

Tuzun tedavi edici etkileri artık batı tıbbı tarafından da kabul görmeye başladı. Tören Krakus’a sadece on iki kilometre mesafede bulunan kraliyet tuz madeni Wieliczka, Avrupa’nın en büyük tuz madenine sahip bölgesidir. Orada, iki yüz yirmi altı metre yerin altında, astım, akciğer hastalıkları ve alerjiler konusunda uzmanlaşmış ve binlerce hastayı % 90’lık başarı oranıyla tedavi etmiş bir hastane bulunuyor.

watch Berchtesgaden tuz dağında bulunan tuz tünelleri de aynı tedavi yöntemini başarıyla kullanıyor. Batı tıbbı bu başarıyı tuz tünellerinde bulunan steril havaya bağlıyor.

İyi de, oradaki hava bu kadar temizse, o zaman yukarıdaki hava neden bu kadar kirli? Çünkü evlerimiz, televizyon, bilgisayar, mikrodalga fırın ve cep telefonu gibi elektromanyetik kirlilik saçan cihazlarla dolup taşıyor. Bu cihazlar yüksek miktarda pozitif iyon üretiyor ve havadaki pozi-tif-negatif iyon dengesini bozuyor.

Soluduğumuz hava fazlasıyla pozitif iyonlarla yüklü. Cep telefonu ile sadece 30 saniye konuştuğumuzda bile, beynimizi zararlı maddelerden koruyan bariyer sekiz saat boyunca devre dışı kalıyor. İsveç’te kadınlar üzerinde gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, doğum kontrol yöntemi olarak bakır alaşımlı spiral kullanan ve sıkça cep telefonu ile konuşan kadınların % 90’ının rahim kanseri olma riski taşıdıkları belirtiliyor. Bu spiral, bedende tamamen bir alıcı ve verici görevini üstleniyor, ancak alışı ve verişi gerçekleşen her şey doğamızla uyumlu olmadığından, spiralden yayılan frekans hastalık titreşimlerinden başka bir şey olamıyor.

source Doğa Ananın Hastanesi: Tuz Tünelleri

Tuz, nötr özelliği sayesinde pozitif iyon yüklü havayı yeniden dengeleyebiliyor. Batıl inanç diyebilirsiniz ama eski

insanlar bir eve taşınmadan önce, tüm odaları kötü ruhlardan arındırmak için tuzlardı. O günün kötü ruhları, günümüzün elektromanyetik kirliğine eş. Tuzun dengeleyici özelliği sayesinde hastalık bilgisi içeren uyumsuz frekans modelleri ortadan kaldırılabiliyor.

Tuzun bu özelliği atom endüstrisinde bile kullanılıyor; radyoaktif kirlilik yayan parçalar tuz odalarında depolanıyor. Zira tuz, radyoaktif ışınları dahi nötrleştirebiliyor.

Şifalı tuz odaları veya tünelleri sadece temiz hava sağlamakla kalmaz. Tuzda bulunan elementler bedenimizde de var olduğundan, bu odalar bizim için sağlık anlamına gelen titreşimler yayar. Böylece, bedenimiz hastalanıp doğal titreşimlerimiz bozulduğunda, tuzun yaydığı titreşimler sayesinde yeniden sağlığımıza kavuşabiliriz. Hasta, tuz odasına girerek tonlarca tuz ve onun yaydığı güçlü frekans tarafından sarılıp sarmalanır.

Beden bu tanıdık frekans titreşimlerini emerek eksik kalmış elementlerin frekanslarını tamamlar ve yeniden sağlığına kavuşur.

Prensip olarak, sadece solunum yolu rahatsızlıkları değil, tüm hastalıklar tuz sayesinde tedavi edilebilir.

Karaciğer hastaları üzerinde yapılan bir çalışma, bu gerçeği etkileyici bir şekilde ortaya koyuyor. Hastaların karaciğer değerlerinde, sadece iki buçuk saatlik bir tuz odası terapisinden sonra önemli ölçüde düzelmeler görüldü. Bu, karaciğerin bu kadar kısa sürede eski sağlığına kavuştuğu anlamına gelmiyor tabii. Hastalık tüm organı sardığından değerler 24 saat içinde yine eski haline dönüyor. Tam iyileşme için hastanın her gün tuz odasına girmesi gerekiyor, ta ki tamamen iyileşene kadar. Ancak bu çalışmadan da görüldüğü gibi, sadece iki buçuk saatlik bir tuz terapisi bile, bedenimizin bir günlüğüne de olsa ihtiyacı olan sağlığa kavuşmasına yardımcı oluyor. Ne var ki, çok az sayıda insan

Tuzun İyileştirici Gücü

Tuzun iyileştirici etkisi, bünyesinde barındırdığı mükemmel yapıdaki titreşim frekansı sayesinde gerçekleşiyor. Bu frekans bedenin eksikliğini çektiği enerjiyi tamamlayarak sistemin yeniden dengelenmesini sağlıyor.

Tuzun nötrleştirme gücü, etrafımızda oluşan ve hastalıklara sebep olan elektromanyetik titreşimleri dengeleyebilme yeteneğine sahip.

Artık modern tıp da tuzun bu iyileştirici özelliğinin farkında ve özellikle solunum yolları ile deri hastalıklannda tuz terapisinden yararlanıyor.

her gün tuz odasını ziyaret edebilme imkanına sahip. Bu imkana sahip olmayanlar, alternatif olarak yüzyıllar önce de kullanılan sole içme kürlerinden yararlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir