Özel Kullanım Alanları

Tuz Tuğlası

Satış Şekli :

20x20x4cm’lik blok tuğla şeklinde satışa sunulmuştur.

Özellikleri :

Himalaya doğal kaya tuzu doğal ortamda kristalize olmuş, zengin mineralli, Pakistan ve Hindistan’daki tuz mağaralarından kristal kaya tuzu olarak çıkartılmış olup, tuğla şeklinde şekillendirilerek satışa sunulmuştur.

Kullanım Alanları :

Himalaya tuz tuğlası özellikle bulunduğu ortamın negatif iyonlarını arttırarak havadaki bakteri ve virüsleri temizlemesi ile bilinmektedir. Bunun yanında havadaki oksijenin mineral dengesini ayarlayarak astım, nefes darlığı, akciğer hastalıkları gibi göğüs hastalıklarının yardımcı tedavisinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda radyasyonu emme özelliği bulunduğundan radyoaktif salınımı olan alanlarda da kullanılabilmektedir. Bu sebeple, SPA merkezleri, sağlık sanatoryumları, görüntüleme ve tanı merkezlerinde kullanımı uygundur.

Himalaya tuz tuğlası et sektöründe özellikle “Dry Aged” diye tabir edilen düşük nem ortamında kurutulan etlerin uzun süre dayanması için gereken ortamı da sağlamaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için “Himalaya Tunun “Dry Aged” et sütündeki etkisi” konulu makalemizi blogumuzdan okuyabilirsiniz.