Özel Kullanım Alanları

Himalaya Tuzu Odası

Tanım :

İstenilen ölçülerde himalaya tuzu tuğlaları kullanılarak et ve gıda saklama sektörü olmak üzere, spa, sağlık, sanatoryum merkezlerinde kullanılmak üzere üretimi yapılmaktadır.

Kullanım Alanları :

Himalaya tuz tuğlası özellikle bulunduğu ortamın negatif iyonlarını arttırarak havadaki bakteri ve virüsleri temizlemesi ile bilinmektedir. Bunun yanında havadaki oksijenin mineral dengesini ayarlayarak astım, nefes darlığı, akciğer hastalıkları gibi göğüs hastalıklarının yardımcı tedavisinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda radyasyonu emme özelliği bulunduğundan radyoaktif salınımı olan alanlarda da kullanılabilmektedir. Bu sebeple, SPA merkezleri, sağlık sanatoryumları, görüntüleme ve tanı merkezlerinde kullanımı uygundur.

Himalaya tuz tuğlası et sektöründe özellikle “Dry Aged” diye tabir edilen düşük nem ortamında kurutulan etlerin uzun süre dayanması için gereken ortamı da sağlamaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için “Etlerin sağlıklı ortamda saklanması için tuz” konulu makalemizi blogumuzdan okuyabilirsiniz.